Artyści i Teoretycy

A

CECILE ABISH  (USA)

JOANNA ADAMCZEWSKA  (PL)

DIETRICH ALBRECHT  (D)

ALESSANDRO (BE / IT)

JEAN-CHRISTOPHER AMMAN  (CH)

CARLOS AMORALES (MX)

ERIC ANDERSEN  (DK)

VIGO ANDERSEN  (NO)

CARL ANDRE  (USA)

BIRGIR ANDRESSON  (IS)

ANGELO DE AQUINO  (BRA)

LONE ARENDAL  (DK)

KEITH ARMSTRONG  (GB)

ART & LANGUAGE (GB)

GABOR  ATTALAI  (HU)

HALLDÓR ASGEIRSSON  (IS)

DAVID ASKEVOLD  (CA)

WALTER AUE  (DE)

B

MATS B. (SV)

IMRE BAK  (HU)

AGNIESZKA BALEWSKA (PL)

ANNA BANANA (US)

PHILIPPA BEALE  (GB)

BILL BEIRNE  (US)

LASZLO BEKE  (HU)

ANDRZEJ BEREZIAŃSKI  (PL)

GUDBERGUR BERGSSON  (IS)

TERRY BERKOVITZ  (US)

CHARLES BERSTEIN (US)

TONY BEVAN  (GB)

PETER VAN BEVEREN  (NL)

ULLI  BEYER  (DE)

JULIEN BLAINE  (FR)

JOHN BLAKE  (US)

GERARD BLUM/ KWIATKOWSKI  (DE/PL)

MARINUS BOEZEM  (NL)

CHRISTIAN BOLTANSKI  (FR)

WŁODZIMIERZ BOROWSKI  (PL)

JEAN-FRANCOIS BORY  (FR)

PAUL BRAND  (NO)

NATALIA BRANDT  (PL)

EVA BRANDL  (CA)

GEORGE BRECHT (US)

KP BREHMER (DE)

BARD BREIVIK (NO)

JEAN DE BREYNE  (FR)

LESZEK BROGOWSKI  (PL)

DAVID BRIERS  (GB)

VICTOR BURGIN  (GB)

C

ALBERTO CARNEIRO (PT)

UGO CARREGA  (IT)

PHIL CATERINO  (US)

BRIAN CATLING  (GB)

GUGIELMO ACHILLE  CAVELLINI  (IT)

MONTE CAZAZZA  (US)

MARC CAMILLE CHAIMOWICZ  (FR/ GB)

JAQUES CHARLIER  (BE)

DALIBOR CHARTNY (SK)

NIMAI CHATTERJI  (INDIA/GB)

GIUSEPPE CHIARI  (IT)

HENRI CHOPIN  (FR)

JAN CHWAŁCZYK  (PL)

CARLO  G. CICATELLI  (US)

JAGNA CIUCHTA (PL/ FR)

CARLFRIEDRICH CLAUS  (DDR)

GEORGE COLLIN  (AU)

RICHARD COOK  (GB)

PHILIP CORNER  (US)

COUM TRANSMISSION  (GB)

MICHAEL CRAIG-MARTIN  (GB)

ARTHUR CRAVAN  (US)

URSZULA CZARTORYSKA  (PL)

D

DANIEL DALIGARD  (FR)

HANNE DARBOVEN  (DE)

ADE DARMAVAN (PK)

MAŁGORZATA DAWIDEK-GRYGLICKA (PL)

RADOMIR DAMNJAN  (IU/IT)

GUILLERMO  DEISLER  (CL)

ANTONIO DIAS  (BR)

JUAN LUIS DIAZ (MX)

JAN DIBBETS  (NL)

ANDRZEJ DŁUŻNIEWSKI  (PL)

WILLIE DOHERTY  (IRE/GB)

ERNER DOV  (IL)

SRECO DRAGAN  (YU)

STANISŁAW DRÓŻDŻ  (PL)

ANDREW DUTKEWYCH  (CA)

JANUSZ DZIUBAK  (PL)

E

FELIPE EHRENBERG (MX)

WOLFGANG ERNST  (AT)

F

WILLIAM FARLEY  (US)

JERZY FEDOROWICZ  (PL)

ZDENEK FELIX (CZ/DE)

DIANA FIEDLER  (PL)

STANO FILKO (SK)

HERVE FISHER (FR)

JEAN FISHER  (GB)

JOEL FISHER  (US)

FLUXUS  (US)

KEN FRIEDMAN  (US)

KAZUMICHI  FUJIWARA  (JP)

G

GYORGY GALANTAI  (HU)

KVIZKA GALSYR (IS)

BILL GAGLIONE (US)

ADAM GARNEK  (PL)

PATRICK GENDROT  (FR)

PAUL-ARMAND GETTE  (FR)

ELISABETH GLAZEBROOK  (GB)

W. HERBERT GILBERT (CA)

MARIUSZ GILL  (PL)

RAINER GIRKE  (DE)

WANDA GOŁKOWSKA  (PL)

NAT GOODDEN  (GB)

JOHN GOODYEAR  (US)

TREVOR GOULD  (CA)

TOM J. GRAMSE  (DE)

ROY GRAYSON  (GB)

KLAUS GROH  (DE)

SIGURDUR GUDMUNDSSON  (IS)

DIEGO GUTIERREZ (MX)

BENNY K.H. GUTMANN  (DE)

H

ANAWANA HALOBA (ZM)

AL HANSEN  (US)

MACIEJ HAUFA  (PL)

HELICOPTER ART COY  (AU)

DIETRICH HELMS  (DE)

GERARD HEMSWORTH  (GB)

GEOFFREY HENDRICKS  (US)

DICK HIGGINS  (US)

SUSAN HILLER  (US)

JOHN HILLIARD  (GB)

DAVI  DET HOMPSON  (US)

NAN HOOVER  (US/NL)

DOUGLAS  HUEBLER  (US)

I

DOROTHY IANNONE (US)

TATSUO IKEDA  (JP)

KEIICHI  IKEMIZU  (JP)

ROLAND  ILLARDO  (US)

IMAGE BANK / GENERAL IDEA  (CA)

JEFF INSTON  (GB)

J

PRZEMYSŁAW JASIELSKI (PL)

SVEN-AKE JOHANSSON  (SE)

JOAN JONAS  (US)

PETER JOSEPH  (GB)

ZDZISŁAW JURKIEWICZ  (PL)

K

MARGRUIT KAHL  (DE)

HANS WERNER KALKMANN (DE)

JERZY KAŁUCKI  (PL)

KOJI KAMOJI  (JP/PL)

KANAL 2 (DK)

KITASO KATUE (JP)

ON KAWARA  (USA/JP)

HIROSHI KAWATHU  (JP)

TOMEK KAWIAK  (PL/FR)

PETER KENNEDY  (AU)

PIERRE KELLER  (CH)

BERNARD KELLY  (GB)

ROBIN KLASSNIK  (GB)

J. H. KOCMAN  (CZ)

RICHARD KOSTELANETZ  (US)

AKIRA KOMOTO  (JP)

ANDRZEJ KOSTOŁOWSKI  (PL)

JAROSŁAW KOZŁOWSKI (PL)

MARTINA KRAMER  (HR)

TOM KROEJER (DK)

BARNEY DE KRIJGER  (NL)

EWA KULESZA (PL)

L

LASZLO LAKNER  (HU/DE)

BRIAN LANE  (GB)

ROLF LANGEBARTELS  (DE)

HANNES LARUSSON (IS)

OLAFUR LARUSSON  (IS)

MICHAEL LEAMAN  (DE)

JACQUES LEPAGE  (FR)

LUCY LIPPARD  (US)

LE BRONX NOX  (CA)

ALEX LIEBER  (DE/SE)

BERND LOBACH-HINWEISER (DE)

LOMHOLT FORMULAR PRESS (DK)

RICHARD LONG  (GB)

ANNA LOVELL  (GB)

JERZY LUDWIŃSKI  (PL)

ELWYNN  LYN  (AU)

Ł

HANNA ŁUCZAK  (PL)

M

GEORGE MACIUNAS  (US)

INGE MAHN (DE)

ZBIGNIEW MAKAREWICZ  (PL)

J. O. MALLANDER  (FI)

PETER MANDRUP HANSEN  (DK)

JOAN MATHEWS  (US)

YUTAKA MATSUZAWA  (JP)

ARTUR MATUCK  (BR)

ANDRZEJ MATUSZEWSKI  (PL)

DAVID MAYOR  (GB)

BARRY MCCALLION  (US)

IAN  MCKEEVER  (GB)

DIEGO MEDINA (MX)

MICHAEL METZ  (US)

JUN MIZUKAMI  (JP)

YUKIYOSHI  MORIYA  (JP)

MATT MULLICAN (US)

MATT MULLICAN  (USA)

IAN MURRAY  (CA)

VICTOR MUTALE (KALINOSHI)   (ZM)

N

LUIZA NADER (PL)

MAURIZIO NANNUCCI (IT)

OPAL L. NATIONS  (GB)

MIKE NELSON  (GB)

AVIS NEWMAN  (GB)

NIAGARA ARTIST’S  CO.  (US)

HELMUT NICKELS  (DE/BE)

HENRI NIOTOU (FR)

ANN NOEL  (GB/DE)

O

MICHAEL O’DONNELL  (NO/GB)

YOKO ONO (US)

SUSAN ORMEROD  (GB)

TOMASZ OSIŃSKI  (PL/US)

P

CLEMENTE PADIN  (U)

NAM JUNE PAIK  (KR/US)

BEN PATTERSON  (US)

P-O PARMENTIER  (FR)

MIKE PARR  (AU)

ANDRZEJ PARTUM  (PL)

ANDRZEJ PARUZEL (PL)

ANNA KLIMCZAK (PL)

PAUL PECHTER  (US)

SEF PEETERS  (NL)

ANDRZEJ PEPŁOŃSKI  (PL)

GEZA PERNECZKY  (HU/DE)

BOGDAN PERZYŃSKI  (PL/US)

PHILIP PILKINGTON  (GB)

SANDOR PINCZEHELYI  (HU)

JACQUES PINEAU  (FR)

PIOTR PIOTROWSKI (PL)

JEAN-MICHAEL POISOT  (FR)

MIKOŁAJ  POLIŃSKI  (PL)

PAWEŁ POLUS  (PL)

MICHAEL PORTER  (GB)

PIOTR POSTAREMCZAK  (PL)

MARIA ANNA POTOCKA  (PL)

BOGDANKA POZNANOVIĆ  (YU)

R

YLIA RABINOVICH (IL)

JOSEPH REEDER  (CA)

CARSTEN REGILD (SE)

ROBERT REHFELDT (DDR)

TERRY REID (NZ)

J. G. DE ROOK  (NL)

MAURICE ROQET  (BE)

JERZY ROSOŁOWICZ  (PL)

REINER RUTHENBECK  (DE)

GERHARD RUHM (DE)

S

SADA  (JAP)

TOSHINORI SAITO  (JAP)

RALF SAMENS  (D/CH)

CARLOS SANTOS  (SPAIN)

COLSTON SINGER (GB)

SARKIS  (T)

MACIEJ SARNA  (PL)

BARBARA & GABRIELE SCHMIDT-HEINS  (D)

GUY SCHRAENEN  (B)

JUERGEN SCHWEINEBRADEN  (D)

JEAN SELLEM  (SE)

SATORI SHOI  (JAP)

MIECHO SHIOMI  (JAP)

RUDOLF SIKORA  (CZ)

MIKOŁAJ SMOCZYŃSKI  (PL)

HANNS  SOHM  (D)

WILLIAM SOERENSEN  (DK)

ALAN SONDHEIM  (USA)

PETER-JOERG SPLETTSTROESSER  (D)

DANIEL SPOERRI  (F)

CEZARY STANISZEWSKI  (PL)

HENRYK STAŻEWSKI  (PL)

PETR STEMBERA  (CZ)

JAROSŁAW SZELEST  (PL)

BENTE STOKKE  (N)

HELMUT STREICH  (D)

KISHIO SUGA  (JAP)

JAROSŁAW SZELEST  (PL)

GABOR SZILASI  (CAN/H)

PIOTR SZYHALSKI  (PL/USA)

T

MIROLJUB  TODOROVIĆ  (JUG)

ENDRE TÓT  (H)

APRAD TÓTH  (H)

AMIKAM TOREN  (IZRAEL/GB)

FRANCESC TORRES  (USA)

DAVID TROOSTWYCK  (GB)

DAVID TREMLETT  (GB)

JACEK TYLICKI  (PL/USA)

U

TIMM ULRICHS  (D)

JANOS URBAN  (H/CH)

V

HOSEIN VALAMANESH  (IRAN/AUSTRALIA)

JIRI VALOCH  (CZ)

PIER VAN DIJK  (NL)

ANDRE VANDEGERDE  (B)

PIERRE VANDREPOTE  (F)

BEN VAUTIER  (F)

WILLIAM VAZAN  (CAN)

DOROTHEE VON WINDHEIM  (D)

WOLF VOSTELL  (D)

HERMAN DE VRIES  (NL)

W

FRANZ ERHARD WALTHER  (D)

LAWRENCE WEINER  (USA)

ANDRZEJ WIELGOSZ  (PL)

EMMETT WILLIAMS  (USA)

TOMASZ WILMAŃSKI  (PL)

RICHARD WILSON  (GB)

KRZYSZTOF WODICZKO  (PL/USA)

Z

DAVID ZACK  (CAN)

Projekt dofinansowano ze środków miasta Poznania

error: